Wstęp Deklaracji
Biblioteka Miejska w Górze zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.bm.gora.com.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.bm.gora.com.pl
Dane teleadresowe jednostki:
Biblioteka Miejska w Górze
Telefon: +48 65 543 23 24
E-mail: bm@gora.com.pl
Adres korespondencyjny: ul. A. Mickiewicza 1A, 56 – 200 Góra
Daty publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 2010-01-01.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2015-01-01.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa www.bm.gora.com.pl jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu wyłączeń wymienionych poniżej:
• W kilku miejscach na stronie pojawia się niewystarczający kontrast w stosunku do tła co może być utrudnieniem dla osób słabowidzących
• Okno do zaakceptowania plików Cookies nie jest możliwe do wyłączenia z poziomu klawiatury
• Po odwróceniu kolorów (wersja negatywowa), część elementów pozostaje niewidoczna
• nie wszystkie zdjęcia i filmy opublikowane na stronie posiadają opisy alternatywne i tytuły.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: e-mail: bm@gora.com.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 65 543 23 24 (dotyczy powiadomień o braku dostępności cyfrowej oraz żądań zapewnienia dostępności cyfrowej).
Procedura wnioskowo-skargowa
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępudo informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich (https://www.rpo.gov.pl).
Dostępność architektoniczna
BIBLIOTEKA MIEJSKA W GÓRZE
Wejście do budynku nie ma barier architektonicznych (podjazd umożliwiający wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich). Z poziomu parteru można skorzystać z Biblioteki na tym poziomie. W korytarzu zamontowany jest dzwonek.
Możliwe jest przejechanie wózkiem od parkingu aż pod same drzwi Biblioteki po płaskiej powierzchni chodnika. Na parkingu zostało wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych
Można wejść z psem asystującym.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani on-line.
FILIA BIBLIOTECZNA NR 1 W GÓRZE
Na elewacji w pobliżu wejścia zamontowany jest domofon.
Możliwe jest przejechanie wózkiem od parkingu aż pod same drzwi Biblioteki po płaskiej powierzchni chodnika. Na parkingu zostało wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych.
Można wejść z psem asystującym.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani on-line.
FILIA BIBLIOTECZNA W CZERNINIE
Budynek dostosowany jest do obsługi osób ze specjalnymi potrzebami. Budynek wyposażony jest w platformę dla niepełnosprawnych oraz w windę, która umożliwia dostęp do wszystkich kondygnacji. Wewnątrz znajdują się uchwyty, pochylnie i podjazdy dla osób ze specjalnymi potrzebami.
Możliwe jest przejechanie wózkiem od parkingu aż do platformy przy tylnym wejściu po płaskiej powierzchni. Na parkingu zostało wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych.
Można wejść z psem asystującym.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani on-line.
FILIA BIBLIOTECZNA W CHRÓŚCINIE
Na elewacji w pobliżu wejścia zamontowany jest dzwonek.
Możliwe przejechanie wózkiem po płaskiej powierzchni do samych drzwi.
Można wejść z psem asystującym.
Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani on-line.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez instytucję.
W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt w sprawie ustalenia alternatywnych możliwości. Dostępność dla osób niesłyszących lub słabosłyszących, aby skutecznie komunikować się z naszą instytucją osoby niesłyszące lub słabosłyszące mogą:
- skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: 65 543 23 24
- napisać pismo/złożyć wniosek na adres: Biblioteka Miejska w Górze, ul. A. Mickiewicza 1A, 56 – 200 Góra
- wysłać e-mail na adres: bm@gora.com.pl
- skontaktować się osobiście, zgłaszając się w siedzibie Biblioteki w godzinach urzędowania 8:00-15:00
|